Organizers 

Chair: Yong Se Kim (Sungkyunkwan Univ.)
Co-Chair: Yoo Suk Hong (Seoul National Univ.)

Design Society Asia Chapter Steering Committee
Yong Se Kim, Korea (Sungkyunkwan Univ.), Koichi Ohtomi, Japan (Univ. of Tokyo),
Cees de Bont, Hong Kong (Hong Kong Polytechnic Univ.),
Kris Wood, Singapore (SUTD),
Rungtai Lin, Taiwan (National Taiwan Univ. of Arts),
Amaresh Chakrabarti, India (Indian Inst. of Science)
Kees Dorst, Australia (Univ. of Tech., Sydney),
Keiichi Sato, USA (Illinois Inst. of Tech)

Local Organizing Committee
Chair: Yoo Suk Hong (Seoul National Univ.), Co-Chair: Henry Christiaans (UNIST),
Se Hwan Yoon (Sungkyunkwan Univ.), Kwan Myung Kim (UNIST),
Sung-Hoon Ahn (Seoul National Univ.),
Woojin Park (Seoul National Univ.), Eun Suk Suh (Seoul National Univ.),Changmuk Kang (Soongsil Univ.),
Chang Kyu Cho (Almaden Design Research), Myung Joon Lim (KNRRI)

Program Committee
Yoko Akama (RMIT), Chun-Hsien Chen (Nanyang Tech. Univ.),
Yong Chen (Shanghai Jiao Tong Univ.),
Chih-Hsing Chu (National Tsing-Hua Univ.), Yunchan Chung (Seoul Tech),Young Mi Choi (Georgia Tech.),
Bo Gao (Tongji Univ.), Fei Hu (Gwangdong Univ. of Tech.),Yu Hsiu Hung (National Cheng Kung Univ.),
Patti Hunt (Make Studio), Jaewoo Joo (Kookmin Univ.),Kouji Kimita (Tokyo Metropolitan Univ.),
Tsuyoshi Koga (Yamaguchi Univ.), Minjung Kwak (Soongsil Univ.),Ji Hwan Lee (Hankuk Univ. of Foreign Studies),
Ji-Hyun Lee (KAIST), Joon Seo Lee (Sungkyunkwan Univ.),Sang Won Lee (Sungkyunkwan Univ.),
Benny Leung (Hong Kong Polytechnic Univ.),Seung-Ki Moon (Nanyang Technological Univ.),
Yutaka Nomaguchi (Osaka Univ.), Jaehyun Park (Tokyo Inst. Tech.),
David Rosen (SUTD), Hyeon Jeong Suk (KAIST),
Akira Tezuka (AIST), Kevin Tseng (Chang Gung Univ.),
Fugee Tsung, (Hong Kong Univ. of Science & Tech),
Rodger Watson (Univ. of Tech., Sydney), Yutaka Yamauchi (Kyoto Univ.),
Hideyoshi Yanagisawa (Univ. of Tokyo),
Hyunjune Yim (Hongik Univ.), Taesung Yoon (KAIST),
Daphne Yuan (National Chengchi Univ.)

 
bottom_sign